Zwycięstwo ze Spartą Osobnica w VIII kolejce krośnieńskiej klasy A seniorów. Sparta 0:6 Gaudium!

0:6 Rafał Biernacki

W ramach VIII kolejki krośnieńskiej klasy A udaliśmy się do oddalonej o 12 km Osobnicy, na mecz ze Spartą. Gospodarze to tegoroczny beniaminek, zajmują 11 miejsce w tabeli z dorobkiem 5 punktów.

Mecz, jak można było się spodziewać, przebiegał pod dyktando podopiecznych Żebrackiego od samego początku. Po spokojnym kwadransie Gaudium rozpoczęło strzelaninę.

W 16 minucie dobrą wrzutkę wykonał Stachaczyński, a bramkę strzałem głową zdobył Jakubowski. Trzy minuty później było już 2:0, a bramkę strzałem z pierwszej piłki zdobył Paweł Smoleń po doskonałej centrze Wojtka Forystka. Do przerwy nie udało się już pokonać bramkarza Sparty. Po przerwie ruszyliśmy do zmasowanych ataków i w 47 minucie zamieszanie na szesnastym metrze wykorzystał nasz kapitan i płaskim strzałem podwyższył prowadzenie. W 50 minucie Smoleń dostał świetne podanie i lobem pokonał ,wychodzącego z bramki, golkipera gospodarzy. Tym samym Paweł skompletował hattricka w tym meczu. Cztery minuty później drugą bramkę w tym meczu zdobył Andrzej Jakubowski, który zdecydował się na strzał z dystansu. Zespół z Osobnicy dobił w 67 minucie Rafał Biernacki po kapitalnym podaniu od Michała Stachaczyńskiego. Do końca meczu mieliśmy jeszcze swoje szanse, natomiast nie udało się ich wykorzystać.

Mecz zakończył się wynikiem 6:0 i to zwycięstwo jest siódmym z rzędu wygranym meczem Gaudium. Wspaniała, zwycięska passa nadal trwa i gorąco liczymy na jej podtrzymanie w następnym, domowym meczu z Zamczyskiem Mrukowa.

Składamy Serdeczne podziękowania Korneli Śmiech za zrobienie zdjęć z dzisiejszego spotkania.

Wyjściowa jedenastka: 1.Musiał Adrian, 3.Majka Michał, 4.Opałka Patryk, 18.Głowacki Krzysztof, 16.Gradowicz Patryk - 11.Forystek Wojciech, 7.Biernacki Rafał, 9.Stachaczyński Michał, 17.Jakubowski Andrzej, 6.Osika Hubert - 10.Smoleń Paweł (K)​

Na zmiany wchodzili: 94.Garbacik Grzegorz (BR), 8.Szymański Wojciech, 14.Kosiba Michał, 15.Tocki Dawid, 19.Rysz Piotr

Trener: Michał Żebracki