Zwycięstwo z LKS Czeluśnicą w X kolejce krośnieńskiej klasy A seniorów. Gaudium 2:0 Czeluśnica!

W X kolejce krośnieńskiej klasy A do Łężyn, na mecz z Gaudium przyjechała drużyna z Czeluśnicy. Mecz pomiędzy tymi zespołami to absolutny hit kolejki, ponieważ obydwie ekipy to ścisła czołówka ligi. Gospodarze plasują się na 3 miejscu, natomiast goście z przewagą jednego punktu nad Gaudium znajdują się pozycję wyżej.

Mecz rozpoczął się od sędziowskich kontrowersji, ponieważ już w 5 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Krzysztofa Głowackiego. To już była czwarta kartka Krzyśka i w następnym meczu będzie musiał pauzować. Pierwsza połowa tego spotkania to bardzo dobra i szybka gra z obydwu stron. Jedyną bramkę w pierwszej części gry, a konkretnie w 23 minucie, zdobył fantastycznym strzałem z rzutu wolnego Michał Stachaczyński. Bramkarz gości mógł tylko patrzeć jak piłka ląduje w sieci.

Po przerwie obraz gry lekko uległ zmianie. Gospodarze bardziej skupili się na obronie, natomiast goście zdecydowanie bardziej się otworzyli, czego efektem było kilka naprawdę groźnych kontrataków. Najgroźniejszą sytuację piłkarze z Czeluśnicy mieli pod koniec spotkania. Z rzutu wolnego bardzo mocno uderzył napastnik gości, ale piłka obiła słupek bramki strzeżonej przez Adriana Musiała. Sędzia w tym spotkaniu pokazał aż 11 żółtych kartek. Efektem tego goście mecz kończyli w dziesiątkę. W 89 minucie gości definitywnie dobił Paweł Smoleń.

Spotkanie to, jak można było przewidzieć stało na bardzo wysokim poziomie, zawodnicy z obu stron pokazali solidny futbol.

Po tym zwycięstwie podopieczni Michała Żebrackiego wrócili na pozycję wicelidera.

W następnej kolejce zmierzymy się z drużyną Sobniów Jasło na stadionie Sobniowa.

Wyjściowa jedenastka: 1.Musiał Adrian - 3.Majka Michał, 4.Opałka Patryk, 18.Głowacki Krzysztof, 16.Gradowicz Patryk - 15.Tocki Dawid, 7.Biernacki Rafał, 17.Jakubowski Andrzej, 6.Osika Hubert - 9.Stachaczyński Michał - 10.Smoleń Paweł (K)

Na zmiany wchodzili: 2.Śmiech Maciej, 11.Forystek Wojciech 8.Szymański Wojciech, 14.Kosiba Michał, 20.Buczyński Radosław

Trener: Michał Żebracki