Zwycięstwo z Huraganem Zarzecze w VI kolejce krośnieńskiej klasy A seniorów. Huragan 1:3 Gaudium!

23 września 2018, godz. 15:30 -Stadion Rafinerii w Jaśle

Huragan Zarzecze 1:3 KKS Gaudium Łężyny

1:1 Paweł Smoleń

1:2 Andrzej Jakubowski

1:3 Paweł Smoleń

W VI kolejce krośnieńskiej klasy A drużyna Gaudium udała się do Jasła na wyjazdowy mecz z Huraganem Zarzecze.

Drużyna Huraganu po pięciu kolejkach miała na koncie 11 oczek i była jedną z niepokonanych jeszcze ekip. Gaudium to aktualny wicelider z 13 punktami na koncie, tak więc ten mecz był pojedynkiem czołowych ekip klasy A.

Mecz rozpoczął się dla nas tragicznie, ponieważ już w 2 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Świetnym podaniem popisał się stoper Huraganu, a niefrasobliwość naszej obrony wykorzystał Lenik. Po tej bramce przejęliśmy inicjatywę, jednak szczelna obrona gospodarzy nie pozwoliła nam stworzyć klarownej sytuacji. Dopiero w 44 minucie nasz kapitan Paweł Smoleń strzelił bramkę nie dając szans golkiperowi Huraganu.

Do przerwy mamy więc wynik 1:1, także sprawa 3 punktów była otwarta dla każdej z ekip.

Druga połowa toczyła się również pod nasze dyktando, prowadziliśmy grę, a nasza świetnie dysponowana para stoperów oddalała każde zagrożenie ze strony gospodarzy.

Swoją przewagę Gaudium udokumentowało w 72 minucie. Andrzej Jakubowski miał w środku pola dużo miejsca, huknął z lewej nogi i zdobył pięknego gola. Na kolejny cios nie trzeba było długo czekać i już w 75 minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Paweł Smoleń, strzelając głową do pustej bramki z najbliższej odległości.

Po tej bramce gospodarze ruszyli do zmasowanych ataków, jednak nie przyniosło im to żadnego pozytywnego efektu. Mecz zakończył się więc wynikiem 1:3, Huragan przegrał swoje pierwsze spotkanie, natomiast Gaudium podtrzymało wspaniałą serię już 5 z rzędu wygranego meczu.

W kolejnym spotkaniu na własnym boisku zmierzymy się z siódmą drużyną w tabeli. Do Łężyn przyjedzie Tęcza Zręcin.

Składamy Serdeczne podziękowania Korneli Śmiech za zrobienie zdjęć z dzisiejszego spotkania.

Wyjściowa jedenastka: 1.Musiał Adrian, 2.Śmiech Maciej, 4.Opałka Patryk 18.Głowacki Krzysztof, 3.Majka Michał, 15.Tocki Dawid, 17.Jakubowski Andrzej, 7.Biernacki Rafał, 6.Osika Hubert, 9.Stachaczyński Michał, 10.Smoleń Paweł (K)

Na zmiany wchodzili: 8.Szymański Wojciech, 11.Forystek Wojciech, 13.Maciejczyk Jarosław, 14.Kosiba Michał, 16.Gradowicz Patryk 19.Rysz Piotr