Pierwsza porażka w sezonie z Zamczyskiem Mrukowa w IX kolejce krośnieńskiej klasy A seniorów. Gaudium 0:1 Zamczysko.

W IX kolejce krośnieńskiej klasy A drużyna Gaudium Łężyny, na swoim boisku, zmierzyła się z Zamczyskiem Mrukowa. Mecz ten można nazwać lokalnymi derbami i pomimo sporej różnicy miejsc w tabeli (Gaudium to lider, natomiast Zamczysko to 10 drużyna ligi) spotkanie to zapowiadało się pasjonująco.

Od początku gospodarze starali się przejąć inicjatywę w tym meczu, atakująć rywali. Mimo znakomitych sytuacji nie udało się zdobyć bramki. Swoją stuprocentową szansę zmarnował Dawid Tocki. W 23 minucie, po zamieszaniu w środku pola, fenomenalnym strzałem popisał się kapitan gości Jarosław Twardzik i strzałem z około 25 metrów pokonał Adriana Musiała.

Tuż po stracie gola mogliśmy od razu odpowiedzieć, ale doskonałą sytuację zmarnował Rafał Biernacki, który zamiast strzelać szukał podaniem kolegi z zespołu. Kolejną szansę na wyrównanie miał Andrzej Jakubowski, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się golkiper gości. Do przerwy przegrywaliśmy 1:0.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, gospodarze heroicznie starali się zdobyć gola na wagę remisu. Jednak nasze ataki przypominały walenie głową w mur i każdą naszą sytuację kasowali defensorzy Zamczyska. Drużyna z Mrukowej w drugiej połowie tylko raz zagroziła naszej bramce, ale kapitalnymi interwencjami popisał się Adrian Musiał i głównie dzięki niemu nie straciliśmy drugiej bramki. Mimo starań trenera Michała Żebrackiego i wprowadzania coraz to nowych zawodników efektów ciągle było brak. Mecz zakończył się wynikiem 0:1.

Zamczysko przerwało naszą wspaniałą serię meczów bez porażki oraz serię meczów z bramką Pawła Smolenia, który do tego meczu strzelał gola w każdym spotkaniu. To spotkanie mogło zakończyć się inaczej, ale zabrakło trochę szczęścia i zimnej krwi.

Od następnego meczu ponownie walczymy o pełną pulę, a naszym najbliższym rywalem będzie zespół z Czeluśnicy.

Wyjściowa jedenastka: 1.Musiał Adrian - 3.Majka Michał, 4.Opałka Patryk, 18.Głowacki Krzysztof, 8.Szymański Wojciech - 11.Forystek Wojciech, 7.Biernacki Rafał, 17.Jakubowski Andrzej, 6.Osika Hubert - 15.Tocki Dawid - 10.Smoleń Paweł (K)

Na zmiany wchodzili: 2.Śmiech Maciej, 9.Stachaczyński Michał, 16.Gradowicz Patryk, 19.Rysz Piotr, 20.Buczyński Radosław

Trener: Michał Żebracki