Zwycięstwo z Tajfunem Łubno w V kolejce krośnieńskiej klasy A seniorów. Gaudium 4:1 Tajfun!

16 września 2018, godz. 13:00 -Stadion w Łężynach

KKS Gaudium Łężyny 4:1 Tajfun Łubno Szlacheckie

1:0 Michał Majka

2:0 Paweł Smoleń

3:0 Michał Stachaczyński

4:1 Krzysztof Głowacki

W V kolejce krośnieńskiej klasy A, na stadionie w Łężynach, miejscowy Gaudium podejmował tegorocznego beniaminka, drużynę z Łubna.

Początek meczu był spokojny, chociaż to gospodarze przeważali i tworzyli sobie sytuacje.

Efektem tych starań był gol zdobyty przez naszego pomocnika Michała Majkę, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i strzałem głową z najbliższej odległości pokonał bramkarza gości. Chwilę po strzeleniu pierwszej bramki, świetną akcją popisał się nasz kapitan Paweł Smoleń i wywalczył rzut karny. Sam poszkodowany podszedł do jedenastki, jednak tym razem przestrzelił. Paweł zrehabilitował się w 40 minucie i strzelił swoją pierwszą bramkę w tym meczu. Do przerwy Gaudium prowadziło 2:0, chociaż to i tak był najniższy możliwy wymiar kary dla gości z Łubna.

Początek drugiej połowy był niezły i w 51 minucie meczu mieliśmy już wynik trzy zero. Bramkę zdobył wprowadzony w przerwie Michał Stachaczyński, a asystę przy trafieniu zaliczył Paweł Smoleń. Jednak po tym golu to, nieoczekiwanie, drużyna gości ruszyła do ataku, starając się odrobić straty. W 60 minucie zdobyli swoją pierwszą bramkę, wykorzystując zamieszanie w naszym polu karnym.

Po straconej bramce podopieczni trenera Żebrackiego uspokoili i prowadzili grę do końca. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry nasze zwycięstwo przypieczętował strzałem z głowy Krzysztof Głowacki, po wspaniałej centrze Andrzeja Jakubowskiego.

I w taki sposób drużyna Gaudium odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu, zostając tym samym liderem A klasy.

W kolejnym spotkaniu będziemy walczyć na wyjeździe z Huraganem Zarzecze.

Wyjściowa jedenastka: 1.Musiał Adrian, 2.Śmiech Maciej, 4.Opałka Patryk, 18.Głowacki Krzysztof, 16.Gradowicz Patryk, 14.Gogosz Konrad, 7.Biernacki Rafał, 17.Jakubowski Andrzej, 6.Osika Hubert, 3.Majka Michał, 10.Smoleń Paweł (K)

Na zmiany wchodzili: 8.Szymański Wojciech, 9.Stachaczyński Michał, 11.Forystek Wojciech, 13.Kosiba Michał, 19.Rysz Piotr, 20.Buczyński Radosław