Zwycięstwo z Orłem Bieździedzą w XII kolejce krośnieńskiej klasy A seniorów. Gaudium 2:1 Orzeł Bieżdziedza!

W XII kolejce krośnieńskiej A klasy do Łężyn na mecz z Gaudium przyjechała drużyna Orła Bieździedzy. Był to pojedynek wicelidera z przedostatnią drużyną ligi. Spotkanie to zapowiadało się łatwą przeprawę, po ostatnich ciężkich meczach z Sobniowem czy Czeluśnicą. Goście postawili jednak bardzo trudne warunki i do końca walczyli o zwycięstwo.

Pierwsze minuty spotkania były trochę nudne. Dużo gry w środku boiska i mało sytuacji bramkowych. Dopiero w 23 minucie po błędzie naszego obrońcy piłkę przejął zawodnik gości i posłał bardzo dobrą centrę w nasze pole karne, a tam do piłki dopadł Stasiak i strzałem głową pokonał Adriana Musiała. Po stracie bramki do zmasowanych ataków ruszyli gospodarze, starając się wyrównać jeszcze przed przerwą. Udało się to w 37 minucie, katastrofalny błąd popełnił stoper Orła, a Paweł Smoleń takich sytuacji nie marnuje i zdobył wyrównująca bramkę lobując bramkarza gości. Przed przerwą dogodną sytuację mieli goście, ale strzał z rzutu wolnego minął bramkę Gaudium. Do przerwy więc wynik 1:1.

W drugiej połowie inicjatywę zdecydowanie przejęli gospodarze i całą druga połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy. Sytuację bramkowe były szczególnie po wrzutkach zarówno z gry jak i z rzutów rożnych, jednak zawsze brakowało najważniejszego, czyli strzału. Piłka w siatce Bieździedzy znalazła się dopiero w 75 minucie za sprawą świetnego strzału z rzutu wolnego Michała Stachaczyńskiego. Bramkarz gości nie miał szans przy tym strzale i skapitulował. Do końca meczu Gaudium kontrolowało wynik, a Orzeł w drugiej połowie poważnie nie zagroził naszej bramce. W 90 minucie sędzia ukarał drugą żółtą kartką zawodnika gości, więc ekipa z Bieździedzy kończyła mecz w dziesiątkę.

Mecz został ostatecznie wygrany, ale tak naprawdę nasza gra nie zachwycała. Wydawać by się mogło że w meczu drużyn, które dzieli aż 20 punktów nie może być emocji, ale kto tak myślał to był w dużym błędzie. Dzięki temu zwycięstwu i porażce Skołyszyna wskoczyliśmy na pozycję lidera, a kto nim zostanie przez zimę dowiemy się w sobotę w spotkanie pomiędzy Skołyszynem a Gaudium.

Wyjściowa jedenastka: 1.Musiał Adrian - 2.Śmiech Maciej, 3.Majka Michał, 4.Opałka Patryk - 6.Osika Hubert, 7.Biernacki Rafał, 17.Jakubowski Andrzej, 18.Głowacki Krzysztof, 16.Gradowicz Patryk - 9.Stachaczyński Michał, 10.Smoleń Paweł (K)

Na zmiany wchodzili: 94.Garbacik Grzegorz (GK), 11.Forystek Wojciech, 13.Źrebiec Hubert, 14.Kosiba Michał, 19.Rysz Piotr, 20.Buczyński Radosław

Trener: Michał Żebracki