Zwycięstwo z Naftą Chorkówka w IV kolejce krośnieńskiej klasy A seniorów. Nafta 3:5 Gaudium!

3:5 Paweł Smoleń

W IV kolejce krośnieńskiej A klasy drużyna Gaudium udała się do odległej o 12 kilometrów Chorkówki na mecz z tamtejszą Naftą.

Początek meczu zdecydowanie należał do naszej drużyny i już po sześciu minutach prowadziliśmy 2:0. Pierwszą bramkę po świetnym zagraniu od Krzysztofa Głowackiego zdobył skrzydłowy Hubert Osika, natomiast druga bramka to wykorzystanie akcji sam na sam z bramkarzem przez naszego kapitana Pawła Smolenia. Po takim początku wydawać się mogło, że mecz został już rozstrzygnięty, ale po stracie drugiej bramki ekipa gospodarzy przebudziła się i ruszyła do ataków. Efektem tych starań była bramka kontaktowa zdobyta przez gospodarzy na 10 minut przed końcem pierwszej połowy. Jednak tuż przed przerwą, bramkę do szatni zdobył strzałem z głowy Paweł Smoleń. Na przerwę schodziliśmy więc z dwubramkową zaliczką.

Druga połowa to, niestety, świetna gra Nafty i bramka na 2:3. Kilka minut później mieliśmy już remis, dobrym strzałem z rzutu wolnego popisał się zawodnik rywali. Nasi zawodnicy nie zwiesili głowy i starali się przechylić szalę na swoją korzyść. Udało się to dopiero w ostatnich dziesięciu minutach. Najpierw dalekim rzutem z autu wznowił grę Michał Stachaczyński, a bramkę z główki strzelił Rafał Biernacki. W doliczonym już czasie gry zamieszanie polu karnym wykorzystał Paweł Smoleń który ustalił wynik spotkania na 3:5, kompletując przy tym hattricka. Mecz dostarczył na pewno sporo emocji, jednak ostatecznie 3 punkty jadą do Łężyn i Gaudium na pewno przynajmniej przez kilkanaście godzin będzie liderem.

W kolejnym spotkaniu zmierzymy się na własnym boisku z beniaminkiem z Łubna.

Składamy Serdeczne podziękowania Korneli Śmiech za zrobienie zdjęć z dzisiejszego spotkania.

Wyjściowa jedenastka: 1. Musiał Adrian, 2.Śmiech Maciej 4.Opałka Patryk, 18.Głowacki Krzysztof, 16.Gradowicz Patryk, 11.Gogosz Konrad, 7.Biernacki Rafał, 17.Jakubowski Andrzej, 6.Osika Hubert, 3.Majka Michał, 10.Smoleń Paweł (K)

Na zmiany wchodzili: 8.Szymański Wojciech, 9.Stachaczyński Michał, 13.Maciejczyk Jarosław, 19.Rysz Piotr, 20.Buczyński Radosław