Wygrana z Sobniowem Jasło w meczu XI Kolejki Krośnieńskiej Klasy A3 seniorów. Sobniów 1:3 Gaudium.

W XI kolejce krośnieńskiej A klasy drużyna Gaudium zmierzyła się z Sobniowem Jasło na stadionie w Sobniowa. Mecz pomiędzy tymi zespołami to bezapelacyjnie hit kolejki i gra o najwyższe cele.

Spotkanie to lepiej rozpoczęli goście i tworzyli sobie lepsze sytuacje. Gospodarze starali się grać z kontrataku, wykorzystując dobrze dysponowanych skrzydłowych. Pierwszą, stuprocentową sytuację stworzył sobie Paweł Smoleń, który urwał się obrońcy i został przez niego sfaulowany w polu karnym. Sędzia wskazał na wapno, do jedenastki podszedł sam poszkodowany, ale niestety lepszy okazał się golkiper Sobniowa. Na tablicy wciąż 0:0.

Tworzyliśmy mnóstwo okazji, jednak nie potrafiliśmy ich wykończyć. W pierwszej połowie gospodarze zagrozili naszej bramce jeden raz, a strzelającym w tej akcji był Sławomir Zegarowski, czyli dobrze nam znany, były zawodnik Gaudium. Kiedy wydawało się, że do przerwy będzie bezbramkowy remis, to nie popisał się bramkarz Sobniowa, który popełnił katastrofalny błąd. Wykorzystał to Paweł Smoleń kierując piłkę do pustej bramki. Do przerwy wynik 1:0. Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra gospodarzy, którzy stworzyli sobie dwie świetne okazje, jednak nasz bramkarz grał dzisiaj bardzo dobrze i sytuacje Sobniowa spełzły na niczym. Wyrównującą bramkę gospodarze zdobyli po rzucie rożnym, wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Remis jednak nie utrzymał się długo, ponieważ chwilę później Patryk Gradowicz fantastycznie uderzył z okolic 30 metra i strzałem w samo okienko bramki nie dał szans bramkarzowi. Gospodarzy dobił Radek Buczyński ustalając wynik spotkania na 3:1 dla podopiecznych Michała Żebrackiego. Sobniów mecz kończył w dziesiątkę, ponieważ ich bramkarz sfaulował Pawła Smolenia na przedpolu, przerywając stuprocentową sytuację. Po tym wygranym meczu wskakujemy na fotel lidera na przynajmniej kilkanaście godzin.

Wyjściowa jedenastka: 1.Musiał Adrian - 2.Śmiech Maciej, 3.Majka Michał, 4.Źrebiec Hubert, 16.Gradowicz Patryk - 11.Forystek Wojciech, 7.Biernacki Rafał, 17.Jakubowski Andrzej, 6.Osika Hubert - 9.Stachaczyński Michał, 10.Smoleń Paweł (K)

Na zmiany wchodzili: 14.Kosiba Michał, 19.Rysz Piotr, 20.Buczyński Radosław

Trener: Michał Żebracki