Zwycięstwo z Tęczą Zręcin w VII kolejce krośnieńskiej klasy A seniorów. Gaudium 6:1 Tęcza!

6:1 Andrzej Jakubowski

W VII kolejce krośnieńskiej klasy A drużyna Gaudium zagrała mecz z tegorocznym beniaminkiem ze Zręcina.

Przyjezdni po sześciu kolejkach zdobyli łącznie 7 punktów (2 zwycięstwa, remis i 3 porażki), natomiast Gaudium to aktualny wicelider tabeli i zdecydowany faworyt tego pojedynku.

Trener Żebracki na ten mecz dokonał kilku zmian w podstawowym składzie, jednak obraz gry nie zmienił się w porównaniu do poprzednich spotkań i od początku meczu to gospodarze ruszyli do ataku. W pierwszym kwadransie Gaudium nie udało się zdobyć bramki mimo dogodnych sytuacji. Strzelanie, w 17 minucie, rozpoczął świetnie dysponowany w tym meczu Andrzej Jakubowski fantastycznym uderzeniem pod poprzeczkę z okolic szesnastego metra. Na kolejne trafienie trzeba było czekać tylko kilkanaście sekund. Gościom, tuż po wznowieniu gry, piłkę odebrał Paweł Smoleń i świetnie dograł do Andrzeja Jakubowskiego, który niskim strzałem pokonał golkipera gości. Po 18 minutach mamy więc 2:0. Po straceniu drugiego gola, do odrabiania strat ruszyli goście i w 31 minucie po bardzo dobrej wrzutce zawodnika Tęczy, piłkę do własnej bramki skierował Krzysztof Głowacki, który starał się ratować sytuację. Do przerwy nie wydarzyło się już nic ciekawego, także gospodarze schodzili do szatni z jednobramkową zaliczką.

Początek drugiej połowy to potrójna zmiana w naszych szeregach. Na kolejne trafienie trzeba było czekać aż do 62 minuty. Zamieszanie w polu karny wykorzystał ponownie Andrzej Jakubowski, kompletując tym samym hattricka. Niecałe 10 minut później czwartą bramkę zdobył Jakubowski, po wspaniałym rozegraniu rzutu rożnego. Zaledwie 3 minuty później swoją jedyną bramkę w meczu zdobył nasz kapitan Paweł Smoleń, który w pięknym stylu ograł stopera gości i nie dał szans bramkarzowi. Warto nadmienić, że to już 13 gol naszego snajpera w tym sezonie. Rywali dobił w 79 minucie Andrzej Jakubowski, dla którego był to z pewnością jeden z najlepszych meczów w karierze. Druga połowa to kompletna dominacja gospodarzy. Gaudium tym meczem podtrzymało passę bez porażki, a to zwycięstwo było już szóstym z rzędu.

Na kolejne spotkanie udamy się do Osobnicy na mecz ze Spartą.

Wyjściowa jedenastka: 1.Musiał Adrian - 2.Śmiech Maciej, 4.Opałka Patryk, 18.Głowacki Krzysztof, 16.Gradowicz Patryk - 7.Biernacki Rafał, 14.Kosiba Michał, 17.Jakubowski Andrzej, 19.Rysz Piotr, 20.Buczyński Radosław - 10. Paweł Smoleń (K)

Na zmiany wchodzili: 94.Garbacik Grzegorz (BR), 3.Majka Michał, 6.Osika Hubert, 8.Szymański Wojciech, 9.Stachaczyński Michał, 15.Tocki Dawid​

Trener: Michał Żebracki